našli sme 50 titulov
  Zobraz:
  Zoradiť podľa
  zľava -10%
  Prečo ľúbim les

  Nádherne ilustrovaná pocta lesu a láske k prírode Prečo ľúbim les je čarovné knižné vyznanie lásky k prírode a lesu. Milé ilustrácie so zvieratkami malých čitateľov a ich rodičov inšpirujú na plnohodnotné trávenie času. V jednotlivých vyznaniach sa ukrývajú odpovede na to, prečo musíme lesy a prírodu ochraňovať a čím obohacujú náš život. Pre deti od 1 roka

  11,61 € 12,90€
  Dostupné od
  03.03.2023
  zľava -10%
  Ready Player Two

  Hra sa nekončí Niekoľko dní po víťazstve v súťaži Jamesa Hallidaya urobí Wade Watts objav, ktorý nanovo zmení celý svet. V trezore čaká na dediča miliardárovho majetku vynález snov, vďaka ktorému sa OASIS stane ešte tisíckrát úžasnejší a návykovejší, ako si Wade dokázal predstaviť. Zároveň sa dostane k novej hádanke a znova sa púšťa do pátrania, lebo Hallidayovo posledné zlaté vajce sľubuje tajuplnú odmenu. Proti Wadovi sa však postaví nebezpečný a nečakane silný rival, ktorý na dosiahnutie svojho cieľa neváha obetovať mi¬lióny ľudí. Wadovi ide o život a v hre nie je len budúcnosť OASIS-u, ale tentoraz na vlásku visí aj osud celého ľudstva. Láskyplne nostalgický a originálny príbeh stvorený jedinečnou fantáziou Ernesta Clina pozýva čitateľov na ďalšie nápadité a zábavné dobrodružstvo vo virtuálnom vesmíre nabité akciou, ktoré ich opäť vtiahne do strhujúceho sveta budúcnosti. Z anglického originálu Ready Player Two (Ballantine Books, an imprint of Random House, a division of Penguin Random House LLC, New York 2020) preložil Michal Jedinák.

  17,91 € 19,90€
  Dostupné od
  28.02.2023
  zľava -10%
  Disney - 101 dalmatínov - Fliačik stvára lotroviny (Disney - 101 Dalmatínov)

  Zoznámte sa s Fliačikom! Tento malý nezbedník sa chystá na všelijaké huncútstva a navyše sa bude schovávať medzi deväťdesiatimi ôsmimi súrodencami. Zabávajte sa a hľadajte rozdiely medzi Fliačikom a ostatnými šteniatkami pomocou hvízdania, tlieskania a iných zábaviek!

  8,99 € 9,99€
  Dostupné od
  24.02.2023
  zľava -10%
  Časodejovia 1 - Kľúč k času (Časodejovia)

  Vasilisa bývala až donedávna so svojou babičkou a nemala ani potuchy o tom, že jej otec je mocný mág krajiny Eflara. Keď sa potom sama ocitne v krajine časodejov a víl, netuší, aké nebezpečenstvo tam na ňu čaká. Nikto nevie, prečo sa tam zrazu objavila, ani kým v skutočnosti je. Je to nešika, ktorá nepozná svoj pôvod, alebo špiónka, ktorú poslal jej otec, aby mu pomohla získať trón? Alebo je dokonca mocná časodejka, ktorá vie ovládať čas a môže zachrániť krajinu?

  16,19 € 17,99€
  Dostupné od
  24.02.2023
  zľava -10%
  Šťastný zoznam

  Dve dievčatá, jeden zoznam a dvanásť príležitostí sa v lete zamilovať Emily mala odjakživa šťastie. Vlastne, myslela si to skôr o mame, ale odkedy umrela, Emily nadobudla pocit, že sa jej lepí smola na päty. Rozišla sa s priateľom, kamaráti na ňu zanevreli a otec si už nemôže dovoliť dom, v ktorom vyrastala. Mama jej veľmi chýba a každým dňom spomienky na ňu blednú. Jedného dňa nájde mamin zoznam dvanástich prianí z maturitného ročníka. Emily v ňom zároveň vidí aj dvanásť spôsobov, ako sa k nej priblížiť. Ak však chce predsavzatia zvládnuť, potrebuje pomoc. A tú jej ponúkne kamarátka Blake. Kým Blake a Emily spoločne plnia jednu úlohu za druhou, ich puto sa prehlbuje. Emily má pocit, že sa na ňu opäť usmieva šťastie, no zároveň sa o sebe dozvedá niečo, s čím sa už mame nestihla zdôveriť. Šťastný zoznam je dojemný ľúbostný príbeh o spoznávaní seba samého aj pravej lásky. Z anglického originálu The Lucky List (An imprint of Simon & Schuster Children’s Publishing Division, New York 2021) preložila Denisa Jahičová.

  14,31 € 15,90€
  Dostupné od
  23.02.2023
  zľava -10%
  Logopedické maľovanky

  Logopedické maľovanky sú určené predovšetkým predškolákom a školákom, ktorým robí problémy správna výslovnosť niektorých hlások. Maľovanky môžu využívať nielen rodičia, ale aj učitelia v materských a základných školách a špeciálni pedagógovia. Nácvik prebieha najskôr pomocou slov, viet, opisu deja na obrázku, potom sa deti naučia básničku a nakoniec urobia grafomotorické cvičenie, ktoré sa vzťahuje k básničke.

  8,09 € 8,99€
  Dostupné od
  17.02.2023
  zľava -10%
  Denník odvážneho bojka 17: Preplnený mechúr

  Jeff Kinney: Denník odvážneho bojka 17: Preplnený mechúr Sedemnáste pokračovanie mimoriadne úspešnej série Denník odvážneho bojka prináša nové dobrodružstvá a trampoty školáka Grega Heffleyho. Greg Heffley zisťuje, že cesta k sláve nie je prechádzka ružovou záhradou. Keď sa rozhodne pomáhať kapele Plný mechúr, ktorú založil jeho starší brat Rodrick, vôbec nevie, čo ho čaká. Rýchlo však zistí, že k rokenrolovému životnému štýlu patria aj takmer prebdené noci, hádky medzi členmi kapely a problémy s peniazmi. Stane sa z Rodrickovej kapely s Gregovou pomocou legenda, za ktorú sa pokladá? Alebo tá bublina praskne ako preplnený mechúr? Pre čitateľov od 10 rokov. Z anglického originálu preložila Elena Guričanová.

  10,71 € 11,90€
  Dostupné od
  21.02.2023
  zľava -10%
  Dievčatko Brell

  Keď sa v krajine strhne nepokoj, kráľovná lesa požiada o pomoc dievčatko Brell.Nepatrí síce k pôvodným lesným obyvateľom, no podľa Vševediaceho stromu jedine Brell môže ich nádhernú krajinu zachrániť. A tak sa spoločne so svojím verným kamarátom vtáčikom vydáva na dobrodružnú cestu za Strážkyňou kľúčov, ktorá jej má odhaliť všetky tajomstvá…

  9,45 € 10,50€
  Dostupné od
  23.02.2023
  zľava -10%
  Krásy a zvieratá

  Soman Chainani rozuzlil staré príbehy a vytvoril z nich novodobé rozprávky, ktoré vás poznajú. Rozumejú vám. Sú zrkadlom do vašej duše. Trúfate si ich prečítať? Dvanásť nebezpečných príbehov plných mágie, tajomstiev a hrdiniek, ktoré sa neboja vzoprieť svetu. Musí princezná čakať na svojho princa? Má kráska právo bojovať ako zviera? Dá sa opäť nájsť stratená cesta k šťastiu? Rozprávky, ktoré sa vás hlboko dotknú a pripomenú vám, že to nie sú a nikdy neboli iba príbehy pre deti.

  17,99 € 19,99€
  Dostupné od
  24.02.2023
  zľava -10%
  Ľadové kráľovstvo - Štyri rozprávky (Disney - Ľadové kráľovstvo)

  Olaf je tu a s ním aj štyri nové rozprávky! V prvej rozprávke sa dozviete, ako to dopadlo s nájdeným vajíčkom. V druhej spolu s Annou a Elsou pomôžete malému Erikovi hľadať stratenú hračku, v tretej rozprávke na vás čaká nespokojný a unavený Zemský obor a v poslednej zavítate do hôr a skúsite nájsť ukrytý poklad!

  9,89 € 10,99€
  Dostupné od
  24.02.2023
  zľava -10%
  Pán Oskar na prázdninách

  Uč sa po anglicky s pánom Fúzikom! Na najvyššom poschodí vysokánskej budovy býva milý a priateľský pes. Volá sa pán Fúzik. Vydaj sa s ním a s jeho zlatou rybkou Pipom na cestu plnú dobrodružstiev. Stráviš noc pod hviezdnou oblohou, zlyžuješ dlhý svah, zaplávaš si v mori a navyše sa naučíš veľa nových anglických slovíčok. Anglicko-slovenský slovník s milými ilustráciami, ktorý je situačne rozdelený do viacerých častí podľa toho, kde sa pán Fúzik práve nachádza, a zoznámi najmenších so základnými užitočnými frázami z anglického jazyka. Pre deti od 3 rokov Z anglického originálu preložila Veronika Lašová.

  12,51 € 13,90€
  Dostupné od
  28.02.2023
  zľava -10%
  Dráčik, neklam!

  Rúfus je milý dráčik, ale občas nehovorí pravdu, Keď jedného dňa rozbije výklad na pekárni a neprizná sa, padne vina na jeho kamaráta. Rúfus sa cíti veľmi zle. Nazbiera odvahu, aby sa priznal? Nový veselý a výchovne zameraný príbeh s dráčikom Rúfusom sa tentoraz sústredí na problém klamstva u detí. Vďaka jednoduchej a jednoznačnej konverzácii zvieratiek sa deti naučia, čo znamená klamať, ako klamstvu predchádzať a čo robiť, ak sa náhodou niekedy dostanú do rovnakej situácie ako nezbedný Rúfus. Zábavná knižka, ktorú by mali rodičia čítať deťom vo chvíľach, keď tie svojím správaním pripomínajú dráčika Rúfusa. Pre deti od 18 mesiacov Z anglického originálu preložila Veronika Lašová.

  8,91 € 9,90€
  Dostupné od
  03.03.2023